‘Hayata Cam Kat’ nedir?

‘Hayata Cam Kat’ fikrinin nasıl ortaya çıktığını merak ediyor musunuz?

Doğal kaynakların her zamankinden daha hızlı tüketildiği, hava kirliliği, hızlı nüfus artışı gibi nedenlerle doğanın tahrip edildiği günümüzde, insanoğlu bu gidişatı yavaşlatabilecek çözümler arıyor. Şu anda çok farkında olmasak da aradığımız bu çözümler dünyamızın geleceğini şekillendirmede kilit rol oynayacak.

Doğal kaynakların etkin ve verimli kullanımı, geri dönüştürülen ürünlerin tüketilmesi, daha az atık oluşturulması ve mevcut tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesi dünyamızın daha güzel bir yer olmasını sağlayacak. Doğaya gösterdiğimiz özen sayesinde hem bizim yaşam kalitemiz yükselecek hem de çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakacağız.

Gidişat böyleyken, gündelik hayatta cam ambalajın tercih edilmesi ve cam kullanımının yaygınlaştırılması dünyayı korumak için atılacak ilk adımlardan biri olacak. Yüzde yüz geri dönüştürülebilir bir ürün olan cam, bir kez değil, sonsuz kez geri dönüştürülebilir olmasıyla da doğa dostu kimliğini ortaya koyuyor.

Üstelik cam günlük hayatta her an yanımızda; çay içtiğimiz bardak, su içtiğimiz şişe, gökyüzüne baktığımız pencere ya da fesleğen ektiğimiz kavanoz... Cam hayatımızın bu kadar içindeyken, hem bu durumun farkına varmak hem de hayatımızda cam ile daha fazla temas etmeyi sağlamak oldukça önemli hale geldi.

Türkiye'nin ve dünyanın lider cam üreticilerinden biri olan Şişecam Cam Ambalaj, tüm bu konulara dikkat çekmek, camın insan hayatındaki yerini ve önemini vurgulamak için özel bir çalışmayı hayata geçirmeyi planladı.

Camın sağlık, çevre, sürdürülebilirlik ve gündelik hayattaki kullanım alanlarını vurgulamak için Şişecam Cam Ambalaj tarafından oluşturulan proje ‘Hayata Cam Kat’ bu düşünceden doğdu.

‘Hayata Cam Kat’ ile cam ambalajlı ürünlerin kullanımının teşvik edilmesini sağlamak, cam hakkında referans ve akla öncelikli gelen örnek bir site olmak ve cam ile ilgilenen kitleyi büyük bir ailenin bir parçası haline getirmeyi hedefliyoruz. ‘Hayata Cam Kat’ projemizdeki tasarım ve içeriklerimizi de bu yönde şekillendiriyoruz. Son kullanıcıya cam ile ilgili hem daha kolay okuyabilecekleri hem de daha çok akıllarında kalacak içerikler sunmayı amaçlıyoruz. Üstelik bu içeriklerin tamamını ‘Hayata Cam Kat’ için özel olarak üretiyoruz.

‘Hayata Cam Katmak’, aynı zamanda hayata sağlık ve tazelik katmak demek.

‘Hayata Cam Katmak’, yüzde yüz geri dönüştürülebilir bir malzeme olan camı daha çok kullanarak çevreyi ve dünyamızı korumak demek.

‘Hayata Cam Katmak’, evde yapılan reçel, turşu, limonata demek.

‘Hayata Cam Katmak’, daha iyi yaşam demek.

Haydi, durmayın; siz de HAYATA CAM KATIN!

Haydi, sen de hayata cam kat!

Cam ambalajları hayata katma hikayeni paylaşarak aramıza katıl

  • 1.adım
  • 2.adım
  • 3.adım

Önce hayata kattığın cam ambalajın yapım aşamalarının ve son
halinin fotoğraflarını yükle. En az 1 en fazla 4 fotoğraf yükleyebilirsin.