Hayata nasıl cam katarım?

‘Hayata Cam Kat’ felsefesi, çevre ve doğa bilincine uygun hareket ederek yaratabileceğimiz daha temiz bir dünyada, sağlıklı beslenerek uzun ve mutlu bir hayat sürmeyi amaçlamak olarak özetlenebilir.

Bu felsefe doğrultusunda cama hayat, hayata cam katmak düşündüğünüzden daha kolay.

İşte bizim önerilerimiz:

  • Beslenmenize özen gösterin. Gün içinde doğal ve sağlıklı beslenmek sanıldığı kadar zor değil. Öğünlerinizi evden çıkmadan önce hazırlamaya çalışın. Yiyeceklerin kalitesi kadar saklama koşullarının ve ambalajının da önemli olduğunu göz ardı etmeyin. Unutmayın, cam ambalajlar hiçbir yiyecek veya içecekle etkileşime geçmez, böylece besinlerinizde herhangi bir renk ve tat değişimine sebep olmaz. Bu nedenle yiyecek ve içeceklerinizi mümkün olduğunca cam ambalajlarda saklamaya çalışın.
  • Dışarıdan almayın, kendiniz yapın! İmkânınız varsa kendi meyve ve sebzenizi yetiştirin. Evinizde taze meyve ve sebzelerle cam kavanozlarda hazırlayacağınız turşu, salça, reçel ve konserveler ile hem daha sağlıklı beslenecek hem de üretmenin keyfini yaşayacaksınız.
  • Sporu ihmal etmeyin. Sporun kalp krizi riskini düşürmek ve stresten uzaklaştırmak gibi uzmanlarca kanıtlanmış birçok faydası olduğu biliniyor. Spor sırasında su içerek kan basıncınızı düzenlemeyi ihmal etmeyin. Plastik şişelerin tekrar tekrar kullanıldıklarında ve güneş ışığına maruz kaldıklarında toksin salarak insan sağlığına tehdit oluşturabileceğini göz önüne alın ve cam şişe tercih edin.
  • Cam atıklarınızı mutlaka ayrıştırın. Unutmayın, cam yüzde yüz geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Ayrıştırdığınız ve geri dönüşüm kumbaralarına attığınız camlar, cam kırığı haline getirilerek üretilecek yeni cam ambalajların ham maddesi olarak kullanılır.
  • Kullandığınız cam ambalajları atmayın. Yaratıcılığınızı konuşturarak onlara başka işlevler kazandırarak yeniden kullanın. Instagram sayfamız @hayatacamkat‘tan #bucamınserüveni hashtag’i ile paylaştığımız videolardan ilham alabilir, kendi serüvenlerinizi yaratabilirsiniz.
  • Hayatın yoğun temposundan uzaklaşmak için evde çiçek yetiştirmek hem pratik hem de eğlenceli bir seçenek. Toprakla iletişimi zayıf olan şehir insanları için çiçek yetiştirmek, bu iletişimi güçlendirmek adına güzel bir bahane olabilir. Çiçeğinizi cam kavanoza ekerseniz yalnızca doğa dostu bir madde kullanmış olmayacak aynı zamanda çiçeğinizin zamanla kök salmasına tanıklık etmenin huzurunu da yaşayabileceksiniz.

Dolu dolu yaşayın, hayattan keyif alın...

Haydi, sen de hayata cam kat!

Cam ambalajları hayata katma hikayeni paylaşarak aramıza katıl

  • 1.adım
  • 2.adım
  • 3.adım

Önce hayata kattığın cam ambalajın yapım aşamalarının ve son
halinin fotoğraflarını yükle. En az 1 en fazla 4 fotoğraf yükleyebilirsin.